Myślozbrodnia

Tak karze się nieposłusznych lekarzy. Myślozbrodnia.

DR. MARTYNOWSKA – UKARANA

GŁOS ROZSĄDKU – TAKIE SIĘ KARZE Ukarana lekarka – Fakty Wrocław, 08.08.2020. Najbardziej rozbawiła, ale i przeraziła mnie wypowiedź "Medycznej Inkwizycji Lekarskiej" i "Straży Konformizmu Myślowego" "Kara może być złagodzona jeśli Dr. Martynowska zmieni swoje zdanie" – Dolnośląska Izba Lekarska – przypomina mi się Galileo, ale on pękł. Ta Pani nie pęka. "[Pani Dr. Martynowska ] Musi, niestety pójść po rozum do głowy. Poglądy może mieć, natomiast postępować musi zgodnie z zasadami "sztuki" medycznej…" – Dr. Paweł Wróblewski – Dolnośląska Izba Lekarska "Pani Dr. nie zamierza zmienić zdania" – Fakty BRAWO PANI DOKTOR!👏👏👏

Opublikowany przez Ralph R. Anderson Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Jeśli czegoś nauczyło mnie życie, to tego, że bez debaty nie ma prawdy. Tam, gdzie pojawia się jedyna słuszna, niepodważalna, oczywista, pewna, niezaprzeczalna, prawilna, właściwa, święta, ostateczna, “prawda” – tam prawdy nie ma.

Nie twierdzę, że od razu należy wierzyć w każde usłyszane słowo. Twierdzę natomiast, że wyciąganie słusznych wniosków wymaga poznania wielu punktów widzenia. A wyciszanie debaty może mieć tylko jeden cel – ukrycie prawdy.

Jak my, pacjenci, mamy mieć zaufanie do lekarzy, jeśli zabrania się myśleć samodzielnie tym, od których samodzielnego myślenia, z racji wykonywanego zawodu, wymaga się najwięcej?

To nie pierwszy przypadek wyciszania debaty. Jest ich na pęczki, jak choćby znamienny przypadek usuniętej z Youtube’a konferencji prasowej dr Ericksona i dr Massihi.

To, co obserwuję obecnie w Polsce i (z przekazu medialnego) na Świecie, bardzo przypomina mi fikcyjną antyutopię wykreowaną przez Orwella w książce “Rok 1984”. Lektura bardzo na czasie – polecam.Ale jeszcze bardziej martwi mnie to, że to, co widzę i czego doświadczam, bardzo przypomina mi inną antyutopię, tym razem jednak jak najbardziej realną – opisaną przez A. Sołżenicyna w książce “Archipelag Gułag”. Sytuacja lekarki z nagrania niemal jak ulał pasuje do licznych podobnych historii z lat 20-tych w sowieckiej Rosji, które były wstępem do nadchodzącej radzieckiej machiny niewyobrażalnego terroru. Wszystko zaczynało się od karania za myślenie niezgodne z jedynie słuszną doktryną.

“Gdy masz coś do powiedzenia, milczenie jest kłamstwem – a tyrania karmi się kłamstwami.“ ~ J. Peterson. Dlatego, gdy masz coś do powiedzenia – mów! Dawaj świadectwo słowem i czynem. Mów to, co uważasz za prawdę. Nawet jeśli nie jesteś pewien. Ale mów. Proszę. Od Twojej postawy zależy więcej, niż myślisz.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *